Nejreklama na Brno? Vystoupit z rychlíku pod dominantou Petrova.

Na konci srpna 2018 bude vláda projednávat financování nového nádraží. Ještě není rozhodnuto.

Chci přispět

Budoucnost brněnského nádraží: varianty dopravců a SŽDC rozhodne ministerstvo

Více než tři hodiny řešili dnes zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.cz spor o to, jak by měl vypadat budoucí Železniční uzel Brno (ŽUB). Nákladní dopravci požadují, aby došlo k oddělení nákladní a osobní dopravy. Pokračování textu Budoucnost brněnského nádraží: varianty dopravců a SŽDC rozhodne ministerstvo

Další problém s brněnským nádražím. Studie neřešila nákladní dopravu

Komise, která má vládě doporučit polohu nádraží v Brně, zastavila jednání. Hrozí totiž, že bude třeba za další miliardy stavět nadjezdy či tunely pro nákladní dopravu, kterou studie proveditelnosti takřka neřešila.

Pokračování textu Další problém s brněnským nádražím. Studie neřešila nákladní dopravu

Splňte své sliby veřejnosti, vyzývají radnici občanské iniciativy

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, občanské koalice Nádraží v centru a aliance Občané pro nádraží v centru (www.nadrazivcentru.cz) ze dne 26. února 2018

V úterý 27. února 2018 se na mimořádném jednání zastupitelstva Statutárního města Brna odhlasuje, které varianty modernizace železničního uzlu město Brno preferuje. Rada města doporučila odsun nádraží. Občanské iniciativy proto apelují na radnici, aby splnila svůj závazek z koaliční smlouvy, podle které má vybrat takovou variantu, která je dopravně a ekonomicky výhodná pro Brno a má prokazatelnou podporu veřejnosti.

Pokračování textu Splňte své sliby veřejnosti, vyzývají radnici občanské iniciativy

ANO, ODSun pohřbí náš Štatl!

Radnice Brno – střed právě schválila odsun nádraží.

Jen několik velkých měst ve světě se může chlubit umístěním nádraží v srdci města se skvěle navazující veřejnou dopravou. Brno by mezi tato města mělo i nadále patřit.

Odsun nádraží poškodí stávající veřejnou dopravu v Brně, zhorší dostupnost do centra města a v souvislosti s výstavbou Nové městské třídy připraví o bydlení desítky lidí.

Přijďte na smuteční procházku městem. Vámi volení zástupci se spolu s @Kancelář architekta města chystají 27.2.2018 na mimořádném zastupitelstvu prosadit pouze variantu nového nádraží u Řeky = odsun.

Smuteční průvod vychází 15.února a 22.února 2018 vždy od morového sloupu na náměstí Svobody v 16h a směřuje na hlavní nádraží.

Oslovujte s námi veřejnost, vyjádřete s námi svůj vztah k nádraží v srdci města. Projdeme se svíčkami a informačními materiály ze Svoboďáku rovnou na hlavní nádraží.

Po akci ještě stihnete debaty Kancelář architekta města Brna

www.nadrazivcentru.cz

Studie proveditelnosti je na světě

Dlouho očekávaná a odkládaná studie proveditelnosti je konečně na světě. Naleznete jí na stránce europointbrno.cz Vedení města Brna musí do 30. 1. 2018 vydat vlastní stanovisko k rekonstrukci brněnského hlavního nádraží, rozhodovat však bude ministerstvo dopravy. Podle dřívějších vyjádření je však jasné, že ministerstvo se chce řídit názorem města. Lednové zastupitelstvo bude tudíž klíčové pro rozhodování o budoucnosti nádraží.

Pokračování textu Studie proveditelnosti je na světě

O nás

Logo Nádraží v centru

Alianci „Občané pro nádraží v centru“ založily 1. listopadu 2017 spolky Děti Země – Brno a Hnutí DUHA Brno. Cílem Aliance je prosazovat modernizaci železničního uzlu Brno s novým moderním nádražím v centru Brna ve variantě „Petrov“ a navázat tak na občanskou alianci „Referendum 2014“, která o poloze nádraží vyvolala místní referendum, které se konalo ve dnech 7.-8. 10. 2016. Nádraží v centru podpořilo 59,2 tisíc voličů Brna.

Alianci podporuje NESEHNUTÍ a Ekologický institut Veronica.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • NeSeHnutí
  • Ekologický institut Veronica - logo