V referendu 7. a 8. října hlasujeme dvakrát ano pro moderní nádraží v centru bez korupce

Přes 20 000 občanů Brna svými podpisy prosadilo referendum o poloze hlavního nádraží.

V říjnu 2016 můžeme definitivně prosadit moderní nádraží v centru města.

Přidejte se k nám

Chci pomoci Chci přispět

Studie proveditelnosti je na světě

Dlouho očekávaná a odkládaná studie proveditelnosti je konečně na světě. Naleznete jí na stránce europointbrno.cz Vedení města Brna musí do 30. 1. 2018 vydat vlastní stanovisko k rekonstrukci brněnského hlavního nádraží, rozhodovat však bude ministerstvo dopravy. Podle dřívějších vyjádření je však jasné, že ministerstvo se chce řídit názorem města. Lednové zastupitelstvo bude tudíž klíčové pro rozhodování o budoucnosti nádraží.

 

Zastupitelé se v koaliční smlouvě zavázali, že neprosadí variantu, která nemá podporu brněnské veřejnosti. Dle našeho názoru jsou dvě referenda jasným vyjádřením názoru brněnské veřejnosti. Prosazovat názor většiny lidí z města Brna, ale i přilhlého okolí, nepřestaneme.

 

V koaliční smlouvě vedení Brna se v bodě „Železniční uzel Brno“ uvádí následující:

 

Naším cílem je funkční systém železniční dopravy s moderním nádražím. Budeme dbát na to, aby projekt přestavby železničního uzlu získal maximální finanční podporu z evropských fondů i veřejných rozpočtů, a to bez zbytečných odkladů.

 

Zpřístupníme veřejnosti veškeré informace o projektu. Povedeme seriózní odbornou diskuzi za účasti veřejnosti. Realizovaná bude taková varianta, která bude vycházet z aktuálně zpracovávané studie proveditelnosti zohledňující dopravní návaznosti, minimalizující finanční dopady na rozpočet města a která bude mít podporu brněnské veřejnosti.

 

Do 3 měsíců od předání konečných závěrů studie proveditelnosti příjme samospráva města Brna stanovisko na ZMB, a to na základě výsledků studie proveditelnosti a případného stanoviska Evropské investiční banky (jednotka JASPERS).

 

Upravíme přednádražní prostor tak, aby se stal komfortním přestupním uzlem bez zbytečných bariér a důstojnou branou do města. Zlepšíme činnost a rychlost řízení odboru dopravy především v oblasti umísťování dopravního značení a spolupráce s městskými částmi.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O nás

logo_pěkné

Občanská aliance „Referendum 2016“ je dobrovolným sdružením Brňanů a Brňanek, nezávislým na firmách, podnikatelích, úřadech i politických stranách.

Naším cílem je prosadit v místním referendu na podzim letošního roku modernizaci nádraží v centru, podél ulice Nádražní (jednomu z hotových projektů se také říká „nádraží pod Petrovem“) a současně zajistit, aby se o přesné podobě nového nádraží a jeho okolí rozhodlo v transparentních návrhových soutěžích (jako je urbanistická soutěž o širší podobu centra, kterou dnes město již realizuje) podle metodiky České komory architektů.

V REFERENDU MÁME ŠANCI O NÁDRAŽÍ DEFINITIVNĚ ROZHODNOUT.

K dosažení tohoto cíle zapojujeme do debaty veřejnost, spolupracujeme s odborníky, jednáme s politiky a diskutujeme s občany.

Naši aktivitu na základě smlouvy o spolupráci zastřešují brněnské pobočky Hnutí DUHA, Dětí Země a Masarykovy demokratické akademie.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • MDA

Referendum také podpořili

Tento projekt byl podpořen brněnskou Nadací Partnerství…
NAP_Greenways ORIGINAL

…a z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica v rámci programu „Společně pro Brno.“
SpB_zelene