V referendu 7. a 8. října hlasujeme dvakrát ano pro moderní nádraží v centru bez korupce

Přes 20 000 občanů Brna svými podpisy prosadilo referendum o poloze hlavního nádraží.

V říjnu 2016 můžeme definitivně prosadit moderní nádraží v centru města.

Přidejte se k nám

Chci pomoci Chci přispět

Reakce Přípravného výboru na kampaň města k referendu: pozdě, málo a polovičatě

 

Vedení města Brna dnes ohlásilo, že bude informovat občany k referendu o poloze a způsobu modernizace hlavního nádraží. Distancovalo se od kampaně spolku Roberta Kotziana, která občany od účasti v referendu odrazuje.

Jakub Patočka, zmocněnec přípravného výboru referenda k vystoupení představitelů města uvedl: „Je to pozdě, málo a polovičatě, ale lepší než nic. Město se mělo distancovat mnohem zřetelněji od snah spolku bývalého náměstka za ODS Roberta Kotziana torpédovat referendum. A je samozřejmě také ostuda, že město Brno aktivitu dvaceti tisíc svých občanů nepodpoří nijak výrazněji.“

S dalším hodnocením veřejné kampaně přípravný výbor počká do doby, kdy bude známo její konkrétní provedení. Vlastní kampaň zahajuje ve středu koncertem na Moravském náměstí, na němž vystoupí senátorka Wagnerová, předseda SZ Stropnický, starostové, představitelé spolku Idealistů v ČSSD, odborníci a představitelé občanských iniciativ.

Referendum se koná letos v Brně současně s krajskými volbami na základě občanské iniciativy, která shromáždila přes dvacet tisíc podpisů. Oprávněnost nároku na konání referenda stvrdil Nejvyšší správní soud a následně ho vyhlásilo zastupitelstvo města Brna.

Občané budou rozhodovat o dvou otázkách: první se týká polohy, druhá způsobu modernizace železniční stanice Brno hlavní-nádraží. Vedení města bude výsledkem referenda vázáno, pokud se referenda zúčastní alespoň pětatřicet procent voličů.

Kontakty:

Josef Patočka: média a komunikace Referendum 2016

Email: josef.patocka@hnutiduha.cz, mobil 731 445 153

Odkazy na internetové stránky:

http://www.nadrazivcentru.cz/

https://www.facebook.com/NadraziBrno

 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O nás

logo_pěkné

Občanská aliance „Referendum 2016“ je dobrovolným sdružením Brňanů a Brňanek, nezávislým na firmách, podnikatelích, úřadech i politických stranách.

Naším cílem je prosadit v místním referendu na podzim letošního roku modernizaci nádraží v centru, podél ulice Nádražní (jednomu z hotových projektů se také říká „nádraží pod Petrovem“) a současně zajistit, aby se o přesné podobě nového nádraží a jeho okolí rozhodlo v transparentních návrhových soutěžích (jako je urbanistická soutěž o širší podobu centra, kterou dnes město již realizuje) podle metodiky České komory architektů.

V REFERENDU MÁME ŠANCI O NÁDRAŽÍ DEFINITIVNĚ ROZHODNOUT.

K dosažení tohoto cíle zapojujeme do debaty veřejnost, spolupracujeme s odborníky, jednáme s politiky a diskutujeme s občany.

Naši aktivitu na základě smlouvy o spolupráci zastřešují brněnské pobočky Hnutí DUHA, Dětí Země a Masarykovy demokratické akademie.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • MDA

Referendum také podpořili

Tento projekt byl podpořen brněnskou Nadací Partnerství…
NAP_Greenways ORIGINAL

…a z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica v rámci programu „Společně pro Brno.“
SpB_zelene