Nejreklama na Brno? Vystoupit z rychlíku pod dominantou Petrova.

Na konci srpna 2018 bude vláda projednávat financování nového nádraží. Ještě není rozhodnuto.

Chci přispět

Reakce Přípravného výboru na kampaň města k referendu: pozdě, málo a polovičatě

 

Vedení města Brna dnes ohlásilo, že bude informovat občany k referendu o poloze a způsobu modernizace hlavního nádraží. Distancovalo se od kampaně spolku Roberta Kotziana, která občany od účasti v referendu odrazuje.

Jakub Patočka, zmocněnec přípravného výboru referenda k vystoupení představitelů města uvedl: „Je to pozdě, málo a polovičatě, ale lepší než nic. Město se mělo distancovat mnohem zřetelněji od snah spolku bývalého náměstka za ODS Roberta Kotziana torpédovat referendum. A je samozřejmě také ostuda, že město Brno aktivitu dvaceti tisíc svých občanů nepodpoří nijak výrazněji.“

S dalším hodnocením veřejné kampaně přípravný výbor počká do doby, kdy bude známo její konkrétní provedení. Vlastní kampaň zahajuje ve středu koncertem na Moravském náměstí, na němž vystoupí senátorka Wagnerová, předseda SZ Stropnický, starostové, představitelé spolku Idealistů v ČSSD, odborníci a představitelé občanských iniciativ.

Referendum se koná letos v Brně současně s krajskými volbami na základě občanské iniciativy, která shromáždila přes dvacet tisíc podpisů. Oprávněnost nároku na konání referenda stvrdil Nejvyšší správní soud a následně ho vyhlásilo zastupitelstvo města Brna.

Občané budou rozhodovat o dvou otázkách: první se týká polohy, druhá způsobu modernizace železniční stanice Brno hlavní-nádraží. Vedení města bude výsledkem referenda vázáno, pokud se referenda zúčastní alespoň pětatřicet procent voličů.

Kontakty:

Josef Patočka: média a komunikace Referendum 2016

Email: josef.patocka@hnutiduha.cz, mobil 731 445 153

Odkazy na internetové stránky:

http://www.nadrazivcentru.cz/

https://www.facebook.com/NadraziBrno

 

O nás

Logo Nádraží v centru

Alianci „Občané pro nádraží v centru“ založily 1. listopadu 2017 spolky Děti Země – Brno a Hnutí DUHA Brno. Cílem Aliance je prosazovat modernizaci železničního uzlu Brno s novým moderním nádražím v centru Brna ve variantě „Petrov“ a navázat tak na občanskou alianci „Referendum 2014“, která o poloze nádraží vyvolala místní referendum, které se konalo ve dnech 7.-8. 10. 2016. Nádraží v centru podpořilo 59,2 tisíc voličů Brna.

Alianci podporuje NESEHNUTÍ a Ekologický institut Veronica.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • NeSeHnutí
  • Ekologický institut Veronica - logo