Nejreklama na Brno? Vystoupit z rychlíku pod dominantou Petrova.

Na konci srpna 2018 bude vláda projednávat financování nového nádraží. Ještě není rozhodnuto.

Chci přispět

Hejtman Hašek vyhověl tlaku veřejnosti a podpořil brněnské referendum

 

 Brno, 1. září 2016

Rada Jihomoravského kraje dnes rozhodla o tom, že udělí dotaci 197 000 korun na kampaň přípravného výboru referenda o poloze nádraží. Kraj vyhověl tlaku veřejnosti, radní v uplynulých dnech dostávali stovky dopisů s žádostí, aby dotaci udělali. Takovou částku totiž kraj již dříve věnoval zastáncům přesunu nádraží ze spolku Brno Plus, napojeného na brněnskou ODS.

Hejtman Hašek se již dříve za jednostrannost kampaně v brněnských tramvajích omluvil. Uvedl, že je nepravdivou kampaní Brno Plus zklamaný a doplnil, že nevěděl, o jakou organizaci se jedná. Svá slova dnes stvrdil činem.

Přípravný výbor referenda jeho postoj ocenil. „Je to samozřejmě sympatické gesto a hejtmanu Haškovi jsem za ně poděkoval. Samozřejmě by ale bylo lepší, kdyby předtím neposlal žádné prostředky Kotzianovi. Je to člověk, který na rozdíl od přípravného výboru nemá žádný mandát ani kompetenci. I kvůli jeho postoji k nádraží ho lidé vyhnali z radnice. A v tramvajích se teď po Brně předvádí za krajské peníze lživá kampaň, což jsme si mohli odpustit. Na druhou stranu to spoustu lidí zdravě naštvalo, posílají nám peníze a hlásí se jako dobrovolníci,“ uvedl zmocněnec přípravného výboru Jakub Patočka.

Přípravný výbor dosud svou činnost financuje zejména z výtěžku veřejné sbírky, v níž na crowdfundingovém webu HitHit na kampaň poslali Brňané víc než sto dvacet tisíc korun. Na kampaň přispěli také některé obce v okolí Brna, jejichž obyvatelé by byli přesunem nádraží dotčeni, například Babice nad Svitavou nebo Rajhrad.

Kontakty:

Josef Patočka: média a komunikace Referendum 2016

Email: josef.patocka@hnutiduha.cz, mobil 731 445 153

 

O nás

Logo Nádraží v centru

Alianci „Občané pro nádraží v centru“ založily 1. listopadu 2017 spolky Děti Země – Brno a Hnutí DUHA Brno. Cílem Aliance je prosazovat modernizaci železničního uzlu Brno s novým moderním nádražím v centru Brna ve variantě „Petrov“ a navázat tak na občanskou alianci „Referendum 2014“, která o poloze nádraží vyvolala místní referendum, které se konalo ve dnech 7.-8. 10. 2016. Nádraží v centru podpořilo 59,2 tisíc voličů Brna.

Alianci podporuje NESEHNUTÍ a Ekologický institut Veronica.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • NeSeHnutí
  • Ekologický institut Veronica - logo