V referendu 7. a 8. října hlasujeme dvakrát ano pro moderní nádraží v centru bez korupce

Přes 20 000 občanů Brna svými podpisy prosadilo referendum o poloze hlavního nádraží.

V říjnu 2016 můžeme definitivně prosadit moderní nádraží v centru města.

Přidejte se k nám

Chci pomoci Chci přispět

Bolek Polívka, Eliška Wagnerová či železářství Vichr: osobnosti podporují nádraží v centru

Brno, 7. 9. 2016

Přípravný výbor referenda o poloze nádraží začal tento týden zveřejňovat sérii videorozhovorů s významnými osobnostmi brněnského kulturního života i experty na problematiku dopravy a urbanismu.

Jako vůbec první se pro modernizaci nádraží na stávajícím místě vyslovil herec a Bolek Polívka: „No když už nádraží existuje, tak proč bych ho stěhoval? Ten největší důvod je primitivní: já jsem na nádraží zvyklý tam, kde je,“ vysvětluje v prvním z videí.

Pochybnosti o závaznosti referenda a výmluvy některých politiků, že má rozhodovat studie proveditelnosti, v následujícím rozhovoru ostře odmítá nezávislá senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová: „Referendum bude pro orgány města nepochybně závazné… stát nemůže diktovat městu Brnu, kde si má postavit nádraží!“

Do kampaně se rovněž spontánně začínají zapojovat provozovatelé obchodů a služeb v centru města, kteří by přesunem nádraží citelně utrpěli. Plakát referenda umístilo v úterý železářství Vichr, podnik s více než stoletou tradicí či knihkupectví Ženíšek, první soukromé knihkupectví v Brně.

Jakub Patočka, zmocněnec přípravného výboru k tom poznamenal: „Spontánní podporou lidí jsem mile překvapeni, je vidět, že lidem na brněnském nádraží opravdu záleží.“

Linky na videa na YouTube:
Bolek Polívka:

Eliška Wagnerová: https://www.youtube.com/watch?v=Iu6w_opa6xY&feature=youtu.be

Kontakty:
Josef Patočka: média a komunikace Referendum 2016
Email: josef.patocka@hnutiduha.cz, mobil 731 445 153

Odkazy na internetové stránky:
http://www.nadrazivcentru.cz/
https://www.facebook.com/NadraziBrno

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O nás

logo_pěkné

Občanská aliance „Referendum 2016“ je dobrovolným sdružením Brňanů a Brňanek, nezávislým na firmách, podnikatelích, úřadech i politických stranách.

Naším cílem je prosadit v místním referendu na podzim letošního roku modernizaci nádraží v centru, podél ulice Nádražní (jednomu z hotových projektů se také říká „nádraží pod Petrovem“) a současně zajistit, aby se o přesné podobě nového nádraží a jeho okolí rozhodlo v transparentních návrhových soutěžích (jako je urbanistická soutěž o širší podobu centra, kterou dnes město již realizuje) podle metodiky České komory architektů.

V REFERENDU MÁME ŠANCI O NÁDRAŽÍ DEFINITIVNĚ ROZHODNOUT.

K dosažení tohoto cíle zapojujeme do debaty veřejnost, spolupracujeme s odborníky, jednáme s politiky a diskutujeme s občany.

Naši aktivitu na základě smlouvy o spolupráci zastřešují brněnské pobočky Hnutí DUHA, Dětí Země a Masarykovy demokratické akademie.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • MDA

Referendum také podpořili

Tento projekt byl podpořen brněnskou Nadací Partnerství…
NAP_Greenways ORIGINAL

…a z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica v rámci programu „Společně pro Brno.“
SpB_zelene