Nejreklama na Brno? Vystoupit z rychlíku pod dominantou Petrova.

Na konci srpna 2018 bude vláda projednávat financování nového nádraží. Ještě není rozhodnuto.

Chci přispět

Bolek Polívka, Eliška Wagnerová či železářství Vichr: osobnosti podporují nádraží v centru

Brno, 7. 9. 2016

Přípravný výbor referenda o poloze nádraží začal tento týden zveřejňovat sérii videorozhovorů s významnými osobnostmi brněnského kulturního života i experty na problematiku dopravy a urbanismu.

Jako vůbec první se pro modernizaci nádraží na stávajícím místě vyslovil herec a Bolek Polívka: „No když už nádraží existuje, tak proč bych ho stěhoval? Ten největší důvod je primitivní: já jsem na nádraží zvyklý tam, kde je,“ vysvětluje v prvním z videí.

Pochybnosti o závaznosti referenda a výmluvy některých politiků, že má rozhodovat studie proveditelnosti, v následujícím rozhovoru ostře odmítá nezávislá senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová: „Referendum bude pro orgány města nepochybně závazné… stát nemůže diktovat městu Brnu, kde si má postavit nádraží!“

Do kampaně se rovněž spontánně začínají zapojovat provozovatelé obchodů a služeb v centru města, kteří by přesunem nádraží citelně utrpěli. Plakát referenda umístilo v úterý železářství Vichr, podnik s více než stoletou tradicí či knihkupectví Ženíšek, první soukromé knihkupectví v Brně.

Jakub Patočka, zmocněnec přípravného výboru k tom poznamenal: „Spontánní podporou lidí jsem mile překvapeni, je vidět, že lidem na brněnském nádraží opravdu záleží.“

Linky na videa na YouTube:
Bolek Polívka:

Eliška Wagnerová: https://www.youtube.com/watch?v=Iu6w_opa6xY&feature=youtu.be

Kontakty:
Josef Patočka: média a komunikace Referendum 2016
Email: josef.patocka@hnutiduha.cz, mobil 731 445 153

Odkazy na internetové stránky:
http://www.nadrazivcentru.cz/
https://www.facebook.com/NadraziBrno

O nás

Logo Nádraží v centru

Alianci „Občané pro nádraží v centru“ založily 1. listopadu 2017 spolky Děti Země – Brno a Hnutí DUHA Brno. Cílem Aliance je prosazovat modernizaci železničního uzlu Brno s novým moderním nádražím v centru Brna ve variantě „Petrov“ a navázat tak na občanskou alianci „Referendum 2014“, která o poloze nádraží vyvolala místní referendum, které se konalo ve dnech 7.-8. 10. 2016. Nádraží v centru podpořilo 59,2 tisíc voličů Brna.

Alianci podporuje NESEHNUTÍ a Ekologický institut Veronica.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • NeSeHnutí
  • Ekologický institut Veronica - logo