Nejreklama na Brno? Vystoupit z rychlíku pod dominantou Petrova.

Na konci srpna 2018 bude vláda projednávat financování nového nádraží. Ještě není rozhodnuto.

Chci přispět

ANO, ODSun pohřbí náš Štatl!

Radnice Brno – střed právě schválila odsun nádraží.

Jen několik velkých měst ve světě se může chlubit umístěním nádraží v srdci města se skvěle navazující veřejnou dopravou. Brno by mezi tato města mělo i nadále patřit.

Odsun nádraží poškodí stávající veřejnou dopravu v Brně, zhorší dostupnost do centra města a v souvislosti s výstavbou Nové městské třídy připraví o bydlení desítky lidí.

Přijďte na smuteční procházku městem. Vámi volení zástupci se spolu s @Kancelář architekta města chystají 27.2.2018 na mimořádném zastupitelstvu prosadit pouze variantu nového nádraží u Řeky = odsun.

Smuteční průvod vychází 15.února a 22.února 2018 vždy od morového sloupu na náměstí Svobody v 16h a směřuje na hlavní nádraží.

Oslovujte s námi veřejnost, vyjádřete s námi svůj vztah k nádraží v srdci města. Projdeme se svíčkami a informačními materiály ze Svoboďáku rovnou na hlavní nádraží.

Po akci ještě stihnete debaty Kancelář architekta města Brna

www.nadrazivcentru.cz

O nás

Logo Nádraží v centru

Alianci „Občané pro nádraží v centru“ založily 1. listopadu 2017 spolky Děti Země – Brno a Hnutí DUHA Brno. Cílem Aliance je prosazovat modernizaci železničního uzlu Brno s novým moderním nádražím v centru Brna ve variantě „Petrov“ a navázat tak na občanskou alianci „Referendum 2014“, která o poloze nádraží vyvolala místní referendum, které se konalo ve dnech 7.-8. 10. 2016. Nádraží v centru podpořilo 59,2 tisíc voličů Brna.

Alianci podporuje NESEHNUTÍ a Ekologický institut Veronica.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • NeSeHnutí
  • Ekologický institut Veronica - logo