Nejreklama na Brno? Vystoupit z rychlíku pod dominantou Petrova.

Zřejmě v květnu 2018 o poloze nádraží v Brně rozhodne česká vláda.

Chci přispět

Aktuality

Brno schválilo odsun nádraží s výstavbou podzemní dráhy, ale akceptuje i nádraží pod Petrovem

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, občanské koalice Nádraží v centru a aliance Občané pro nádraží v centru (www.nadrazivcentru.cz) ze dne 28. února 2018

 

 

V úterý 27. února 2018 se na mimořádném jednání zastupitelstva Statutárního města Brna odhlasovalo, že se doporučuje realizovat odsun nádraží ve variantě Ac s podmínkou souběžné výstavby podzemního diametru z veřejných peněz státu. Současně Brno akceptuje i variantu B1b s nádražím v centru pod Petrovem. Podle občanských iniciativ je tak nádraží v centru stále ve hře pro rozhodování vlády, neboť podzemní diametr je zatím nepřipravená a drahá stavba.

Pokračování textu Brno schválilo odsun nádraží s výstavbou podzemní dráhy, ale akceptuje i nádraží pod Petrovem

Splňte své sliby veřejnosti, vyzývají radnici občanské iniciativy

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, občanské koalice Nádraží v centru a aliance Občané pro nádraží v centru (www.nadrazivcentru.cz) ze dne 26. února 2018

V úterý 27. února 2018 se na mimořádném jednání zastupitelstva Statutárního města Brna odhlasuje, které varianty modernizace železničního uzlu město Brno preferuje. Rada města doporučila odsun nádraží. Občanské iniciativy proto apelují na radnici, aby splnila svůj závazek z koaliční smlouvy, podle které má vybrat takovou variantu, která je dopravně a ekonomicky výhodná pro Brno a má prokazatelnou podporu veřejnosti.

Pokračování textu Splňte své sliby veřejnosti, vyzývají radnici občanské iniciativy

Většina Brňanů chce nádraží v centru, ukázal průzkum zadaný městem

Článek iDNES ze dne 16.února 2018

Brňané chtějí odsunout nádraží spíš pod Petrov, tedy jen 300 metrů od toho stávajícího. Přijatelné je toto umístění pro 64 procent lidí, což je výrazně víc než pro variantu u řeky Svratky. Ukázal to sociologický průzkum, který zadalo město jako poslední podklad před hlasováním zastupitelů o poloze nádraží.
Pokračování textu Většina Brňanů chce nádraží v centru, ukázal průzkum zadaný městem

V Evropě je moderní mít nádraží ve středu města. Brno s odsunem nádraží hazarduje.

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, aliance Občané pro nádraží v centru a občanské koalice Nádraží v centru ze dne 15. února 2018, Praha

Do konce února chce brněnská radnice doporučit vládě, které varianty nádraží jsou pro město prioritní. V květnu by měla o poloze nového nádraží rozhodnout vláda. Jihomoravský kraj v lednu a radnice Brno-střed při včerejším zasedání vládě doporučily odsunout nádraží směrem k řece Svratce. Přesun brněnského hlavního nádraží tak nabývá reálných obrysů. Proti odsunu se však ozývá odborná i široká veřejnost.

Pokračování textu V Evropě je moderní mít nádraží ve středu města. Brno s odsunem nádraží hazarduje.

ANO, ODSun pohřbí náš Štatl!

Radnice Brno – střed právě schválila odsun nádraží.

Jen několik velkých měst ve světě se může chlubit umístěním nádraží v srdci města se skvěle navazující veřejnou dopravou. Brno by mezi tato města mělo i nadále patřit.

Odsun nádraží poškodí stávající veřejnou dopravu v Brně, zhorší dostupnost do centra města a v souvislosti s výstavbou Nové městské třídy připraví o bydlení desítky lidí.

Přijďte na smuteční procházku městem. Vámi volení zástupci se spolu s @Kancelář architekta města chystají 27.2.2018 na mimořádném zastupitelstvu prosadit pouze variantu nového nádraží u Řeky = odsun.

Smuteční průvod vychází 15.února a 22.února 2018 vždy od morového sloupu na náměstí Svobody v 16h a směřuje na hlavní nádraží.

Oslovujte s námi veřejnost, vyjádřete s námi svůj vztah k nádraží v srdci města. Projdeme se svíčkami a informačními materiály ze Svoboďáku rovnou na hlavní nádraží.

Po akci ještě stihnete debaty Kancelář architekta města Brna

www.nadrazivcentru.cz

Brno-střed chce schválit odsun nádraží

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, aliance Občané pro nádraží v centru a občanské koalice Nádraží v centru ze dne 7. února 2018

Zastupitelstvo městské části Brna-střed má 14. února 2018 hlasovat o modernizaci železničního uzlu Brno ve variantě Řeka na základě usnesení Rady MČ. To by znamenalo odsun nádraží o kilometr na jih. Brněnské občanské iniciativy upozorňují, že tento postup jde proti zájmu veřejnosti. Pro Brno i pro cestující je totiž z ekonomického a dopravního hlediska výrazně výhodnější modernizovat nádraží v centru ve variantě Petrov.

Pokračování textu Brno-střed chce schválit odsun nádraží

Spekulanti s pozemky v Jižním centru v Brně potřebují nádraží odsunout, tak se již ozývají

Tisková zpráva aliance „Občané pro nádraží v centru“ ze dne 22.ledna 2018

Brno podepsalo Memorandum se společnostmi Karlín Development II a RANDORA

Radní města Brna dne 9. ledna 2018 schválili Memorandum „o spolupráci v souvislosti s projektem Dostavba prostoru Opuštěná Trnitá v Jižním centru – Brno“.[1] Jeho cílem je zajistit přípravu zástavby lokality blízko prosazované stavby odsunovaného nádraží u řeky Svratky. Aliance „Občané pro nádraží v centru“ podepsání Memoranda považují za unáhlené, neboť o poloze nádraží má rozhodnout vláda až asi v květnu. Navíc pro rozvoj města a pro cestující veřejnost je výhodnější nechat nádraží v centru.

Pokračování textu Spekulanti s pozemky v Jižním centru v Brně potřebují nádraží odsunout, tak se již ozývají

Jihomoravský kraj se rozhodl nepodpořit nové nádraží v centru Brna

53 hlasů pro odsun, tři se zdrželi, jeden hlas proti. Tak dopadlo dnešní hlasování zastupitelstva Jihomoravského kraje o vydání stanoviska na modernizaci nádraží. Proti se postavila jediná zastupitelka, Jana Drápalová za Stranu zelených. Primátor města Brna Petr Vokřál se hlasování nezúčasnil.

Pokračování textu Jihomoravský kraj se rozhodl nepodpořit nové nádraží v centru Brna

Kraj nezajímá názor občanů a občanek o poloze nádraží v Brně

Tisková zpráva NESEHNUTÍ Brno ze dne 11. ledna 2018.

V pondělí 15. ledna 2018 má zastupitelstvo Jihomoravského kraje rozhodnout, kterou variantu polohy nádraží v Brně doporučí k výstavbě. Aliance „Občané pro nádraží v centru“ považuje toto jednání za předčasné. Nejsou totiž známé názory lidí z obcí v okolí Brna, zejména těch, kteří každodenně do Brna dojíždějí. Chybí kvalitní průzkum veřejného mínění. Sama Aliance podporuje modernizaci nádraží v centru, ta je podle studie proveditelnosti technicky reálná a lidem zlepší cestování vlakem.

Pokračování textu Kraj nezajímá názor občanů a občanek o poloze nádraží v Brně

O nás

Logo Nádraží v centru

Alianci „Občané pro nádraží v centru“ založily 1. listopadu 2017 spolky Děti Země – Brno a Hnutí DUHA Brno. Cílem Aliance je prosazovat modernizaci železničního uzlu Brno s novým moderním nádražím v centru Brna ve variantě „Petrov“ a navázat tak na občanskou alianci „Referendum 2014“, která o poloze nádraží vyvolala místní referendum, které se konalo ve dnech 7.-8. 10. 2016. Nádraží v centru podpořilo 59,2 tisíc voličů Brna.

Alianci podporuje NESEHNUTÍ a Ekologický institut Veronica.

  • Hnutí Duha Brno
  • Děti Země
  • NeSeHnutí
  • Ekologický institut Veronica - logo